Souborová hra na ZUŠ Veveří

17. 12. 2024
Blog
Hudební

Na naší škole existuje množství souborů a komorních těles (to jsou ty malé skupinky 2 - 9 muzikantů,
co spolu rádi hrají). Najdete u nás pěvecké sbory, smyčcové orchestry i dechové soubory (a nenechte se mýlit, ani jeden z nich není dechovka), cimbálku, jazzový Big Band, soubory populární hudby…

Aktivitu podporujeme, neplatíte nic navíc

Souborová hra je pro naše žáky zcela zdarma, pokud mají zájem a chuť hudebně se rozvíjet, mají opravdu z čeho vybírat. Od vyšších ročníků je souborová hra povinná, ale můžete se zapsat klidně do více těles (nebudete jediní ;-) ). Zkrátka v jakémkoliv ročníku si můžete dopřát něco navíc.

Co souborová hra dětem přináší

A co z toho děti mají? Jednak partu dalších podobně založených dětí kolem sebe, tak cítí, že v tom nejsou sami. „Když vytvoří společenství, když si spolu rozumí, umí si i naslouchat. A když si umí naslouchat, pak spolu dokáží i hrát,“ říká zkušená paní učitelka Věra Mikulášková. „A vzniká taky silná vnitřní motivace. Nikdo to nechce těm ostatním pokazit, tak se všichni snaží hrát co nejlépe.“

Děti také mohou hned uplatnit to, co se v hodině naučili, sdílet se s ostatními, učit se od sebe navzájem. Spousta z nich také ocení, že na pódiu nestojí sami, že se pozornost dělí na celý soubor.

Zeptejte se svého učitele

Pro nejmenší děti funguje na škole Sboreček a smyčcový orchestr Rybičky. Čím jsou děti starší, tím větší výběr mají. Pokud máte o souborovou hru zájem, zeptejte se svého učitele, rád vám řekne, jaké jsou možnosti.

Všechny školní soubory a orchestry, které fungují na naší ZUŠ Veveří, najdete také tady.