Eliška Hrežová

Mgr. Eliška Hrežová

klavír


Hrežová Eliška

 
Žáky vyučuji hře na zobcovou a příčnou flétnu. Ke každému dítěti přistupuji citlivě a individuálně tak, aby se u něj mohly přirozeně rozšiřovat jeho hudební schopnosti a dovednosti. U dětí se snažím rozvíjet přirozenou muzikálnost a vztah k hudbě. Většina žáků, kteří začínají hrát na zobcovou flétnu, plynule přechází ke hře na flétnu příčnou (kolem 10 let).  Možnost zapůjčení nástroje.
 
Starší žáci se zapojují do orchestrální hry v Big Bandu, který má ve svém repertoáru různé druhy hudebních stylů. Žáci vystupují na koncertech školy a různých kulturních akcích.

 

  Když jsem během roku stráveného v Kanadě přemýšlela o tom, co budu dělat, až se vrátím, vysnila jsem si práci na Masarykově univerzitě spolu s učením mladých klavíristů a klavíristek. O dva roky později hrdě nosím kartičku zaměstnance MUNI a trávím hodiny s klavírem a malými umělci a umělkyněmi. Pokud se mi podaří probudit nadšení, které s černobílými klapkami zažívám já, alespoň u jednoho z nich, můžu považovat "svůj úkol" za splněný. Každá hodina pro mě ale bude vždy přínosem - jak profesně, tak lidsky. 

 

 

 

Kontakt:

e-mail: hrezova@zusveveri.cz